Kasık Ağrısı şikayetim var.

Merhaba; yaklaşık bir haftadır kasıklarımda bazen sağ bazen sol olmak üzere ağrı yaşıyorum kalçama da vuran bir ağrı. Hem rutin kontrol hem de siğil şüphesinden kadın doğum doktoruna gittim. Smear yapıldı. Ertesi gün sağ kasığım zonklayıcı bir ağrı vardı, kan ve idrar testi yapıldı bugün ise sol kaşığım ağrıyor tahlil sonuçları ektedir. Akdeniz anemisi taşıyıcısıyım. Cevaplarınızı bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Göndermiş olduğunuz tahlil sonuçlarını inceledik. Kayda değer bir problem gözükmüyor. Sonuçlarınızda kasık ağrınızı açıklayacak bir bulgu yok.
Genel bir bilgi olarak şunu belirtelim. Kadınlarda görülen kasık ağrısına en çok sebep olan neden, üreme sistemine ilişkin yumurtlama gibi olağan bir durum olabilir. Yumurtalık kisti, vajinal enfeksiyon, idrar yolu enfeksiyonu, idrar yollarında kum, taş, mesane iltihabı  gibi hastalıklar da kadınlarda kasık ağrısının sebepleri arasındadır.Ancak idrar tahlil sonuçlarınız normal olduğu için mesane iltihabı, idrar yollarında enfeksiyon, kum ve taş gibi olasılıklardan uzaklaşıyoruz.
Akdeniz anemisi taşıyıcısı  olduğunuzu belirtmişsiniz. Akdeniz anemisi taşıyıcılarında tipik olarak belirgin semptomlar görülmez. Taşıyıcılar genellikle sağlıklıdırlar ve semptomlar yaşamazlar. Bu nedenle her ne kadar akdeniz anemisinda karın ağrıları görülse de taşıyıcı olduğunuz için bu belirtilerin sizde olmasını beklemiyoruz.
Sonuç olarak göndermiş olduğunuz tahlil sonuçları kasık ağrılarınızın nedenini açıklamıyor. Özellikle idrar tahlillerinizin temiz olması enfeksiyon olasılığını da ortadan kaldırıyor. CRP testinizin de normal bu da enfeksiyon ihtimalini arka plana itiyor.
Bı nedenle kasık ağrılarınızın kalçaya da vurması sebebiyle ortopedi bölümüne danışmanızda yarar olabilir.
Kalça eklemine ilişkin sorunlardan kaynaklı olarak hissedilen ağrılar bazı durumlarda kasık, dizler veya üst bacaklara da yansıyabilir. Bu nedenle ortopedik bir değerlendirmeye de ihtiyacınız olabilir.Tabii kasık ağrılarınızın nedeni konusunda muayenenizi yapan kadın doğum doktorunuz da ilave tahliller isteyebilir.

Sağlıklı günler dileklerimizle, sağlıcakla kalınız.