Kene ısırması sonucu hangi kan değerlerine bakılır ? Kırım Kongo hangi değer sonucuyla ölçülür?

Tahlil.com Cevabı : Mutlaka kan sayımı yani hemogram testi yapılmalıdır.Bununla birlikte biyokimya ve koagulasyon(pıhtılaşma),karaciğer testleri gibi çeşitli testler yapılmaktadır. ELISA yöntemi ile IgM ve IgG antikorlarının aranması ve PCR ile virüs RNA’sının gösterilmesiyle  de tanı konmaktadır.