Kilo alamama şikayetiyle gittiğim doktorun yaptığı tahliller sonucu ptl (L)124 pct (L)0,14 çıktı bunun sebebi ne olabilir?

 Kilo alamama şikayetiyle gittiğim doktorun yaptığı tahliller sonucu ptl (L)124 pct (L)0,14 çıktı bunun sebebi ne olabilir ve ne yapmam gerekiyor.

Tahlil.com Cevabı :  Çok hafif bir PLT düşüklüğü var. Ancak kilo alamamanızla ilgili bir durum olduğunu düşünmüyoruz.PLT düşüklüğü nedenleri ve plt testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?http://tahlil.com/trombosit-plt-sayimiplt-dusuklugu-ve-plt-dusuklugu-durumunda-ne-olur