Kilolarım yüzünden ne yaparsam yapayım zayıflayamıyorum.Kilo vermek istiyorum.Kan tahlili yaptıracağım.

Soru:Kilolarım yüzünden ne yaparsam yapayım zayıflayamıyorum.Kilo vermek istiyorum.Kan tahlili yaptıracağım.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com:Kilo vermeden önce bir takım tahliller yaptırmanız hem diyetisyeninize,hem size,hem de doktorunuza faydalı olacaktır.Bu konuda sitemizde de yayınladığımız Diyet Öncesi Yapılması Önerilen 7 Tahlil yazısını okumanızı öneriyoruz

******* ******* :

ya doktor lütfen bana yardımcı olun ben 17 yaşınayım 163 boym 67 kilom ver ..göbegim çok fazla çok bbunaldım kıyafetlerin içine girmekten çok sıkıldım lütfen bana yardımcı olun ..........

Cevap:

Önce bir endokrinoloji uzmanına başvurun Hormon tahlilleri başta olmak üzere genel bir taramadan geçmenizde yarar var

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

******* ******* :

çooooooooooook teşekkürler doktooooor =))))

******* ******* :

merhaba doktor

biyokimya,hemogram ve hormon tahlili yaptırdım işte sonuçlarım:

Biyokimya= FE : 26
UIBC : 390
Total Demir Bağlama : 416

Hemogram=WBC : 7.0
NE% : 50.2
LY% : 40.3
MO% : 8.0
EO% : 1.0
BA% : 0.5
NE# : 3.5
LY# : 2.8
MO# : 0.6
EO# : 0.1
BA# : 0.0
RBC : 4.11
HGB : 8.8
HCT : 28.1
MCV : 68.3
MCH : 21.3
MCHC : 31.2
RDW : 18.4
PLT : 264
MPV : 11.1
PCT : 0.294
PDW : 17.7

Hormon=TSH : 1.49
Ferritin : 3.07
VitaminB12 : 1198

Bunlar ne demek ne anlama geliyor öğrenmek istiyorumm..2 gün önce hastaneye gittim bu tahlilleri istedi işte sonuç bu ama ne diyor bilmiyorum :S doktor bana bişey demedi meşguldu biraz ona ferplex ve apikobal kullandığımı söyledim onun dozu düşük bi etkisi olmamış sana dedi feramat yazdı Lütfenn bana yardım ediiiiin !ne yapmam gerektiği konusunda..

Cevap:

Melek Hanım,ileri derecede anemi bulgularınız var.Demir eksikliği kaynaklı gibi gözüküyor.Doktorunuz size demir içeren ve anemi tedavisinde kulanılan bir ilaç vermiş.Ayrıca kan yapıcı kuru üzüm,sakatat,pekmez gibi gıdalar da alabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.