Kısa bir süre önce yüz felci geçirdim kan sonuçlarımda bi problem var mıdır Kreatinin 0,54 (0,7-1,3) WBC 17,0 (3,57-11,01) RBC 6,53 (3,84-5,62) ?

Kısa bir süre önce yüz felci geçirdim kan sonuçlarımda bi problem var mıdır Kreatinin 0,54 (0,7-1,3) WBC 17,0 (3,57-11,01) RBC 6,53 (3,84-5,62) HGB 17,6 (13,2-17,3) HCT 54,2 (34,35-47,72) NEU# 13,3 (1,69-7,50) MONO# 1,3 (0,28-0,86) BASO# 0,1 (0,01-0,07) NEU% 78,6 (42,78-75,78) LYM% 12,6 (16,82-45,30

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızı değerlendirdik.Lökosit yüksekliği ve kan fazlalığı bulguları var.Aşağıda durumunuzla ilgili detaylı değerlendirmemizi bulabilirsiniz.Kan sayım testi, diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.WBC  yüksekliği durumunda ilk olasılık enfeksiyon şüphesidir.Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Bunun dışında wbc yüksekliği başka nedenlere bağlı olarak da görülmektedir.WBC ( lökosit)  yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantımızda  detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğiBazı kan sayım parametreleriniz yüksek. Sonuçlarınızda kan fazlalığı bulguları var.Kan fazlalığı olarak değerlendirdiğimiz durum ise, kan sayımı yani hemogram tahlilinde RBC, HCT,HGB değerlerinin yüksek çıkmasıdır.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan kişilerde,çok sigara içenlerde bu durum olabilir.Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kan sayımı tahlili yaptırıp kontrollerinizi sürdürün.Kan değerlerinizi düşürmek için belirli aralıklarla da kan vermeniz de gerekebilir.