Kist Hidatik İndirekt Hemaglutinasyon testi yapıldı. Kist Hidatik belirtisi var mı?

Eşim yaklaşık 4-5 yıl önce kistten ameliyat olmuştu.Kontrole gittik test sonuçları şöyle çıktı:Tetkik Adı Sonuç Faz Adı Referans Aralığı BirimiKist hidatik (İndirekt hemaglütinasyon) 1/128(+) 0 – 1/32 * Kist belirtisi var mı sonuçta acaba?

Tahlil.com Cevabı : Kist Hidatik testiniz verdiğiniz verilere göre pozitif çıkmış görülüyor.Referans değerler 0-1/32 arasında iken sizde 1/128 titrede çıkmış. Yani kist belirtisi var.Ancak bazı durumlarda yalancı pozitif sonuçlar da çıkabilmektedir.