Kız arkadaşım ilişkiden sonra Hepatit b taşıyıcısı olduğunu söyledi. ilişkiden 65 gün sonra test yaptırdım sonuçlarım negatif. test yaptırmak için erken bir sür

 Kız arkadaşım ilişkiden sonra Hepatit b taşıyıcısı olduğunu söyledi. ilişkiden 65 gün sonra test yaptırdım sonuçlarım negatif. test yaptırmak için erken bir süremi? bulaş olsa 65. günde kanda pozitif olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Testi uygun zamanda yaptırmışsınız.Normal çıkması ise olumlu.Ancak ilişki sonrası ilk fırsatta aşı yaptırmanız uygun olacaktır.Aşı yaptırım yaptırmadığınızı belirtmemişsiniz.Eğer Anti HBS testiniz de negatif ise mutlak suretle aşı olun.