Kızılay Ile Ilgili Sorumun Devamı

Mehraba hoacam sabah size soru sormustumAma bunlara cevaplamamosınız.Mehraba hocam ben kızılaya kan vermistimVe bana kanınız ulastı hayat kırtardınız diye sms gelmedi ama ilk bagıstan sonra 2 ay sonra kan verebilirsiniz yazıyordu ve 2 ay dolduktan sonra kan ver. Org sitesine baktımda tam kan bagısı ve afres trombosit bagısı yapmak icin randavü alabilirsiniz yazıyor bu kanda bir problem olmadınımı gösterir ?❓️Ben kanda bir sıkıntı olsa kan bagısı yapmak icin randavü vereceni düsünmüyorum cünkü?*Yani tam kan bagısı yapmak icin randavü alınız dedine göre kan testlerim temizmidir?*kan bagısından 52 günde ve 89. Günde özel hastanede Anti hiv kemiluminesas veya benzeri antikor testi yaptırdım 2 teste NEGATİF geldiVe hebatit sifilis testleride negatif geldiBu yaptırdım testler negatif geldine göre kızılayınTestleride kesinlikle Negatifmi gelmistir?Yani bu kanuda bilginiz varsa cevaplarsanız memnun olurum

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, Kızılay'a verdiğiniz kanlar temiz çıkmış, temiz çıkmasaydı veya bir enfeksiyon olsaydı size bildirilirdi. Kızılay'dan gelen mesajı değerlendirdiğimizde kan bağışına engel bir durum olmadığından sonuçlarınızın temiz olduğu anlaşılmakta. Yazdıklarınıza göre gerek yaptırdığınız testler gerekse Kızılay'ın yaptığı testler negatiftir. Kan bağışı yapmanıza engel bir durum olmadığı gibi sizde de HIV virüsü yoktur. Sağlıklı günler dileriz.