Kızım 13 aylık olup kan merkezi genel cerrahi laboraturanında yapulan kan tahlil sonucunda sınırların dışında aşağıda.

Kızım 13 aylık olup Çapa kan merkezi genel cerrahi laboraturanında yapulan kan tahlil sonucunda sınırların dışında aşağıdaki gibi sonuçlar çıktı.Lütfen yorumlar mısınız ? Saygılarımla...WBC :15,55NEU: 24,5%LYMPH: 65,2%,BASO: 1,3LYMPH: 10,14EO#: 0,34MONO#: 1,06BASO#:0,2RBC:4,1HGB:11,84HCT:35,54

Tahlil.com Cevabı : Kızınızda bir sağlık sorunu olup olmadığını veya ne amaçla bu tahlillerin yapıldığını belirtmemişsiniz.Ancak çocuğunuzun kan testlerini Genel Cerrahi bölümünün laboratuvarında yaptırdığınızı yazmışsınız.Kafanızda bu yüzden karışmış.Çocuklarda kan sayımı normal değerleri yetişkinlere göre farklıdır.Muhtemelen testin çalışıldığı laboratuvarın normal değerleri yetişkin normal değerlerine göre ayarlanmış.Bu nedenle aslında çocuğunuzda normal olan değerler,sanki normal değerlerin dışındaymış gibi çıkmış.Bir sorun olduğunu düşünmüyorum testlerde.