Kızım 15 yaşında serbest t3/10.3. T4/3.51 TSH0.06 çıktı lym 51.7 kreatinin 0.43. çıktı. Bir anda aşırı kilo verdi.

Kızım 15 yaşında serbest t3/10.3. T4/3.51 TSH0.06 çıktı lym 51.7 kreatinin 0.43 çıktı. Bir anda aşırı kilo verdi tahlil sonuçları Böyle çıktı geçen yaz yaptırdığım rutin kontrol hiç bişey yok dr aşırı sağlıklı dedi durum tehlikemi çok endişeliyim lütfe

Tahlil.com Cevabı : Kızınızda bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak çocuk Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,