Kızım 4 yaşında göz kaşınmasıyla doktora götürdük tahlil istedi b12 değeri 1004 çıktı.Doktor tehlike olmadığını söyledi fakat size danışmak istedim.

 Kızım 4 yaşında göz kaşınmasıyla dr götürdük tahlil istedi b12 değeri 1004 çıktı.Doktor tehlike olmadığını söyledi fakat size danışmak istedim.ayrıca kızımın süt tüketimi biraz fazla günde 1 kg yakın süt içiyor.teşekkürler iyi geceler

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle şunu söyleyelim.Her şeyin fazlası zarardır.Bu kadar süt de kızınızın yaşı da göz önüne alındığında aşırı.Hem kilo almasına ve yağlanmaya da yol açabilir çocuğunuzda.Aşırı süt tüketimi B 12 değerlerini doğal olarak arttıracaktır.