Kızım 6 aylık bundan 3 hafta önce yüksek ateş nedeniyle hastahaneye gittik

kızım 6 aylık bundan 3 hafta önce yüksek ateş nedeniyle hastahaneye gittik ateşi ilk etapda 39.8di idrar ve kan tahlili sonucunda sedim 86 çıktı ve idrar da keton tahlili pozitif çıktı 2.haft. sedim 100e çıktı fakat ateşimiz yokdu 3.haft. ise sedim 45e düştü plt 981 çıktı değerlendirirmisiniz tşk.

Tahlil.com Cevabı : Enfeksiyonlar sırasında sedim ve plt değerleri yükselebilir, tedavi ile düşer, ancak plt değeri kansızlıkta da yükselebilir, kansızlık olup olmadığına bakılmasını öneririz..