Kızım 7 yaşında.4-5 gündür süren bir boyun ağrısı vardı.Boynunu sağa sola çeviremiyordu.Doktora götürdük. Sedimantasyon dışıdan tüm değerleri normal çıktı?

Kızım 7 yaşında.4-5 gündür süren bir boyun ağrısı vardı.Boynunu sağa sola çeviremiyordu.Doktora götürdük.Kontrolü yapıldı,filmi çekildi.Film normal çıktı.Kan tahlilleri yapıldı. Sedimantasyon dışıdan tüm değerleri normal çıktı,yayması falan herşeyi normaldi ama Sedimantasyon 90 çıktı. Neden kaynaklanabilir,ne yapmamız gerekir,nelere bağlı yükselmiştir?

Tahlil.com Cevabı : Romatizmal durumlarda sedim yüksekliği olağan bir durumdur.Ancak tek başına sedim yüksekliği tanıda anlam ifade etmez.Teşhisiniz için ilave testlere de ihtiyaç var