Kızım 8 yaşında ve 17-OH-PG sonucu...

Kızım 8 yaşında ve 17-OH-PG sonucu 7,93 çıktı. Bu ne anlama gelmektedir.

Tahlil.com Cevabı : 17-OH Progestoron,11-hidroksilaz veya 21-hidroksilaz eksikliğine bağlı olan konjenital adrenal hiperplaziler için en iyi tarama testidir. Hirşutizm veya infertilitesi olan kadınlarda, adult-onset konjenital adrenal hiperplazilerin değerlendirilmesinde ve konjenital adrenal hiperplazi nedeniyle glukokortikoid tedavisi alan hastaların takibinde de kullanılır.YÜKSELDİĞİ DURUMLAR:-Konjenital Adrenal Hiperplaziler,-Adrenal bez tümörleri,-Over tümörleri,-Hirşutizm,-Androjen insensivite sendromu,-Erkek infertilitesi,-Kızlarda peripbertal virilizasyon,-Prematür adrenarş.DÜŞÜK OLDUĞU DURUMLAR:-Erkek pseudohermafroditizmi-Addison hastalığı-17α-hidroksilaz eksikliği -6-15 yaş 0,1-1 ng/mL  Kızınızın değerleri yüksek görünüyor, çocuk hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririz..