Kızım yoğun çalışma temposundan dolayı bir süre Beneksol kullanmıştı. B12 yüksekliği bunda olabilirmi. Değeri düşürmek için ne gibi önlemler alabiliriz

İyi günler 14 yaşındaki kızımın kan tahlilinde B12 1154 pg/ml (ref: 170-663), folik ait 10,31 ng/ml (ref: 3,1-17,5) çıktı. Kızım yoğun çalışma temposundan dolayı bir süre Beneksol kullanmıştı. B12 yüksekliği bunda olabilirmi. Değeri düşürmek için ne gibi önlemler alabiliriz. İyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı : Değeri düşürmenize gerek yoktur, vitamini almasın kendiliğinden düşecektir..