Kızımda Plt ve sedimentasyon testi yüksekliği var.PLT:618 ve sedimentasyon:120 çıktı.

Kızım 4,5 yaşında. Yapılan kan tahlilinde ,PLT değeri 618,sedimentasyon ise 120 çıktı.Değerlendiriseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Her 2 sonuç da yüksek.Bu yükseklik enfeksiyonlardan sonra da görülebilir.Çocuğunuz bir enfeksiyon geçirmiş veya geçiriyor olabilir.Başka nedenleri de olabilir.Bir çocuk hematoloji uzmanına da danışabilirsiniz.Gerekirse ilave tahliller de isteyebilir.