Kızımdan IgE testi için kan alındı. Sonucu almaya gittiğimde kit olmadığı için tahlilin yapılmadığı söylendi. Kanın beklemesi bu tahlil sonucunu etkiler mi?

Tahlil.com Cevabı : IgE immünglobulin E demektir. Immünglobulinler protein yapısındadır ve proteinler belli süre bekleyince denatüre olabilir yani doğallığını yitirebilir. Çok iyi saklama koşullarında bozulmayabilir ama yeni kandan bakılmasını tercih ederim