Kızımın kan sonuçları ile ilgili iki ayrı doktor farklı görüş bildirdi.Hangisine inanayım.

1 yaşındaki kız çocuğumun kan tahlil sonuçları için iki ayrı doktor farklı görüş bildirdi.Tahlil sonuçları:wbc:3,7,rbc:4,21,hct:33,2,hgb:10,8,mpv:7,1lym:59,3,gra:1,1,gra½:29,4. Bir doktor normal derken baska bir doktor kansız oldugunu soyledi.Siz ne dersiniz.

Tahlil.com Cevabı : Çocuklarda kan sayı değerleri büyüklerden çok farklı aralıklardadır.Yani çocuklarda normal olan bazı kan değerleri büyüklerde anemi yani kansızlık olarak değerlendirilmektedir.Kızınızın 1 yaşında olduğu göz önüne alndığında sonuçları normal olarak değerlendirilmelidir.