Kızımın kan tahlili sonuçları beni korkuttu.

7 yaşımda bir kızım var. Boğaz enfeksiyonu ve kulaklarda ağır işitme şikayetiyle doktora getirdim. Doktor geniz etinin olduğunu ve kulaklarında sıvı birikimi meydana geldiğini söyleyip ameliyat olması gerektiğini söyledi ve kan tahlili istedi. Kan tahlilinde kimi değerlerin yüksek kimideğerlerin düşük olduğunu gördümWBC:16,3 NEU:11.2 LYM:4,11 MONO:0,924 HCT:36.4 MCV:74.3 MCH:24.9 RDW:17.4 PLT:487 GLUKOZ:102 Kan değerleri beni korkuttu doktora daha göstedmedim beni aydınlatırsanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonuçları sizi çok da korkutmasın.Her nekadar bazı sonuçlar problemli olsa da telaşa gerek olmadığı kanısındayım.WBC değerinin yüksek olması bir enfeksiyon geçirdiğini gösteriyor.Muayene eden doktorun da dediği üzere zaten kulağında enfeksiyon var.Ayrıca anemi(kansızlık) bulguları da var.