Kızımın lökosit değeri aralıklarla 4 ve 11 çıktı. Doktor 400 mg lık 5 gün süreli verdiği antibiyotik sonucu üçüncü testte değer 30 a çıktı. Ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : wbc yani lökosit değerinin 30 yani 30 000 çıkması olağan değil.İleri tetkik yapılması yararlı olabilir.(periferik yayma gibi) Bir çocuk hematoloji uzmanına da danışabilirsiniz.