Kızımın trombosit sayısı düşük.Lösemi olabilir mi?

Kızım 7 yaşında 6 gün süren ağır bir grip geçirdi, antibiyotiksiz aferin ve dolven le atlattık çok şükür WBC 5.14 RBC 4.7 PCT 0.14 HGB 12.4 HCT 35 MCV 74.5 MCH 26.4 MCHC 35 trombosit sayısı düşük lösemi olabilir mi acaba

Tahlil.com Cevabı : Kan sayımında trombosit  düşüklüğü olduğunda, kanamalara karşı bir eğilim olabilir.Bir kan hastalığı da bulunabilir.Trombosit değerine göre gerek görülürse periferik yayma denilen bir tahlil de yapılabilir.Bu durumda ileri tetkik ve tedavi için bir çocuk hematoloji uzmanına başvurulmasında  yarar var.PLT (Trombosit)  testi  düşüklüğü nedenleri ve PLT testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, Tahlil.com'a sorulmuş soru ve uzmanlarımızca verilmiş cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?