Kızlık zarı yırtılınca kanama nasıl olur?

Erkek arkadaşımla çıplakken sevişiyorduk. Onun cinsel organı vajinama temas etti. Bu sırada aniden hem kendi ustumde hem erkek arkadaşımın üstunde koyu renk olmayan fazla miktarda kan gordum. Bu sırada bir acı hissetmedim. Sonrasında ise kanamam olmadı. Kızlık zarım yırtılmış ve bakireliğime zarar gelmiş olabilir mi? Kızlık zarı yırtılınca kanama nasıl olur?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle sizi kızlık zarı kanaması hakkında kısaca bilgilendirelim. Cinsel beraberliklerde  erkeğin cinsel organının vajina girişine temas etmesi ve ilerlemesiyle birlikte kızlık zarının yırtılacağı ön görülür. Kızlık zarı ilk temas sonrası yırtıldığında kanama anında da olabilir ilişkiden saatler sonra da olabilir.
Bazı durumlarda ise kızlık zarının yırtılması sonrası kan vajinada kalır  ve zamanla pıhtılaşır. Ancak ardından saatler sonra vajinadan kan gelebilir.
Kızlık zarının türüne göre ; ince, esnek veya kalın olması gibi yırtılmaya bağlı kanama da farklı seyir edebilir. Kimi zaman ilk beraberlikte kızlık zarı kanaması çok az olabilir veya hiç kanama görülmeyebilir. Tam tersi bazı ilişkilerden sonra kanama normalden fazla da olabilir. Bu tür durumlarda erkeğin cinsel organının sertliği, büyüklüğü veya şiddetli gel git durumlarında kanama beklenenden fazla olabilir.
Kızlık zarının yapısına göre kalın ve kanlanması fazla olan kızlık zarları normalden fazla kanayabilir. Ancak normalde beklenen durum ise, kızlık zarı yırtılması sonrası oluşan  kanamanın miktarının az olacağının bilinmesidir.  Bu kanama da kendiliğinden zamanla sona erer.
Nadiren de ilk ilişki sonrası kızlık zarında yırtılmanın ortaya çıktığı alanda damar olmayabilir yada çok küçük damarlarlar olabilir.Buna bağlı olarak da kanama ya fark edilmeyecek kadar az veya hiç olmayabilir.
Kızlık zarının yırtılması sonrası görülen kanamanın rengi de tipiktir. Çoğunlukla açık kırmızı veya hafif pembe renkte birkaç damla kanama  olur. Çok nadiren yoğun kanama görülebilir.

Bu bilgilendirmeden sonra sizin sorunuzun cevabına gelelim. Muhtemelen kızlık zarınız yırtılmış ve bakireliğinize zarar gelmiş. Kanama buna benziyor.Kızlık zarı kanamsında yukarıda da belirttiğimiz üzere koyu renk olmayan kanama görülür. Tabii bu konuda kesin kararı ise sizi muayene edecek ve zarınızın yapısını inceleyecek kadın doğum doktoru muayene sonrası vermelidir.
Sizde kanamnın yoğun olmasının sebebi ise,  kızlık zarınızın kalın ve etli olması olabileceği gibi kızlık zarınızın türü de olabilir. Örneğin yarım ay şeklinde, alt kısmı kalın ve geniş bir zarlarda bu tür yoğun kanama görülebilir.