KLL teşhisi kondu wbc24.68 neu21 lym76 mono2.3 lym#1876 pçt02.24 dür Ne yapmam lazım

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Acil şifaalar diliyoruz. WBC yani lökosit yüksekliği ile birlikte değerlendirince durumunuzu tanınız konusunda bilgi veriyor.Periferik yayma veya formül lökosit denilen bir testle de tanının desteklenmesi gerekiyor.Şu aşamada tercihen bir üniversite hastanesinin Hematoloji bölümünde muayene, tahlil ve takiplerinizin sürmesi ve tedavinizin planlanması gerekiyor.

f********** :

anneannem 83 yaşında.ağzında yaralar çıktığı için kan tahlili yapıldı rbc 3.56 hbg 6.5 hct 23.2 mcv 65.1 mch 18.2 mchc 27.9 rdw-cv 18.2 plt 477 pct 0.398 demir 14.76 demir bağlama 403.83 rerritin 5 çıktı. ne yapmalıyız hasteneye yatmak istemiyor çünkü yürümesi ve tuvalete gitmesi çok zor.teşekkürlr

Cevap:

Öncelikle hastaneye yatırılması kansızlık nedeni araştırılması ve kan verilmesi gereklidir, bu yaşta kan seviyesi düşüklüğü çok önemli ve acil müdahale edilmesi gereken bir durumdur..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

a******* :

Merhaba ben geçen hafta salı günü safra kesesi ameliyatı geçirdim. Bu gün sabah midemdeki aşırı kasılmalar, şişkinlik ve ağrı yüzünden acile gittim kan değerlerimin bazıları yüksek ve düşük sorun neden olabilir acaba ameliyattan mıdır

WBC 16.2

MCH 32,8

MPV 5,97

NE 9,29

LYM 4,87

MON 1,32

Cevap:

WBC değerinizin yüksekliği önemlidir, enfeksiyon yönünden araştırılmasını öneririz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.