Kolesterol, LDL ve trigliserit yüksekliği var.

Kan tahlillerimi yazıyorum.Yorumlar mısınız?Hemogram: mpv l 6,8 (7,80-11,0) eo# l 0,0 (0,70-2,10) rdw h 14,0 (11,60-13,70)kolesterol h 255 (130,00-200,00) ldl kolesterol h 146,2 (70,00-130,00) trigliserid h 274 (35,00-135,00)

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol, kötü kolesterol yani LDL ve trigliserit değerleriniz yüksek.Bu durumda, diyet ve düzenli egzersiz bu değerleri düşürmede etkili olabilir.Bir dahiliye uzmanına da danışabilirsiniz.

f****** :

30 yaşındayım aşırı yorgunluk ve uykudan tahlil yaptırdım yorumlarmısınız hdl 23,6 trigiliserid 879 neu 5,49 bunlar yüksek olanlar diğer sonuçlar normal

Cevap:

Trigliserit değerinizdeki aşırı yükseklik dikkat çekiyor.Bu yönde ileri tetkiklerden geçmeniz gerekebilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

v***** :

Yorumunuz denetim için bekliyor. 14/11/2012, 03:07 Karaciger tahlillerim icin kanimi vermistim kan deger sonuclarim ne anlama geliyor.Kolesterol—(-200mg)—-235mgtriglyceride–(<200mg)—-235mgGGT————-(-40 U/L)—-34U/LGOT (AST)—-(-35 U/L)—–36U/LGPT (ALT)—-(-35 U/L)——64U/Lönde yazan normal degerler arkadakiler cikan kan degerlerim ,bir tehlike görünüyormu karacigerim icin ? ne önerirsiniz?Tesekürler

Cevap:

Kolesterol ve trigliserit değerlerinizdeki yükseklik dikkat çekiyor.Diyet ve egzersiz ilk aşamada düşürmede etkili olabilir

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.