Kolesterol, LDL,trigliserit değerlerim yüksek.Hangi doktora gitmeliyim?

HDL SINIR 40 BENDE 31, LDL SINIR 130 BENDE 191 , KOLESTROLSINIR 200BENDE 267,TRİGLİSERİD SINIR 150 BENDE 329, SERBEST T3 SINIR 3.71 BENDE 3.75,T4SINIR 1.48 BENDE 1.06,TSHSINIR 4.94 BENDE 0.9682. GLUKOZ SINIR 105 BENDE 97, alt sınır 55 bende 44 ast sınır 34 bende 25.aile hekimi kolestrolümün riskli olduğunu söyledi ilaç kullanmalıymışım dahiliyeye görün dedi.dahiliyeci ilaca gerek olmadığını diyet yapmamı söyledi.kardiyolog ise ilacın şart olduğunu söyledi.ilaç kullanmalımıyım, karaciğerimde yağlanma tehlikelimi Hangi doktora gitmeliyim.

Tahlil.com Cevabı : Size önerimiz yağlarınızdaki yüksekliğin de araştırılması ve gerekirse ialave tahliller de yapılması yönünden bir de endokrinoloji doktoruna başvurmanız.