Kolesterol yüksekliği, HDL düşüklüğü ve LDL yüksekliği var bende.Bu durumumu açıklar mısınız?

Biyokimya tahlil sonuçlarımda Kolesterol yüksekliği, HDL düşüklüğü ve LDL yüksekliği var bende.Bu durumumu açıklar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Kan yağlarını gösteren lipid panelinde toplam kolesterol yüksek, iyi kolesterol HDL düşük, kötü kolesterol LDL yüksek, besinlerle alınan ve depo edilen yağları gösteren trigliserid yüksek. Yağdan fakir beslenmeniz ve hareketi artırmanız gerekmektedir.