Korunmasız ilişki sonrası Anti HIV testi 90.gün yeterli mi

Selam hocam benim korunmasız an*l iliskim olmustu ve bu iliskiden tam 90. Günde Özel bir hastanede antikora bakan ANTİ HİV (KEMİLUMİNESAS veya benzeri) Sonuc 0,284 Nonreaktif SONUC BİRİMİ S/CO Referans degeri <1 negatif geldi bu antikora bakan bir testmis hocam büyük ihtimal 3. Nesil oluyor garanti olsun diye dosyalar bölümünede atim size##MERAK ETİGİM korunmasız an*l iliski sonrası bu 3 .nesil test yeterlimi? ( an*l iliskide ben aktif tim ) yanlıs anlasılma olmasın.##birde mesela an*l iliskide teste yansıması dahamı uzundur yani dahamı gec cıkar ?Yoksa farketmezmi ?## korunmasız an*l iliski sonrası 90. Günde yapılan3. Nesil anti hiv antikor testi kesin sonuc verirmi yani sonucum kesinmidir?Bu arada diyer sifilis hepatit testlerimde negatifGeldi... * son olarak 90. Günde yaptırdım test yeterlimiKimi 6 ay diyor kimi pcr test diyor ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sonucunuzu inceledim. Şüpheli ilişki sonrası 90.gün yapılan ANTİ HİV (KEMİLUMİNESAS veya benzeri) testi 0,284 Nonreaktif ile net bir şekilde negatif çıkmış. ANTİ HİV (KEMİLUMİNESAS veya benzeri)  Ttesti antikor ölçen bir testtir. 90. gün de antikor testi için en uygun süre olup eğer negatifse başka bir teste örneğin 6. ay gibi gerek bulunmamaktadır. an*l ilişkide aktif veya pasif olunması HIV riski veya test sonuçları arasında bir fark yaratmaz.PCR testine de kesinlikle gerek bulunmuyor. Eğer test sonucunuz pozitif çıksa ise doğrulamak için PCR testine gerek olurdu. Sizin sonucunuz negatif ve PCR testine kesinlikle gerek bulunmuyor. Sonucunuz yeterli ve HIV yönünden mevcut ilşkiye göre bir riskiniz bulunmuyor. Mevcut test yeterli.