Kreatinin referans aralığı 0,50 -0,90 iken benim kan değerim 1,23 riskli bir durum mudur?

Merhabalar; adım Tülay 27 yaşındayım. Bu gün kan tahlili yaptırdım, kreatinin referans aralığı 0,50 -0,90 iken benim kan değerim 1,23 riskli bir durum mudur? Düşürmek için ne yapmam gerekir. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Tek başına kreatin değerinin yüksek olması çok anlamlı değildir.Diğer değerleriniz normal ise susuz kalmış olabileceğiniz akla gelin.Bol su tüketin ve bir kaç hafta sonra da testi tekrar ettirin.