Kültür Sonucunda Gram Pozitif Koklar Görüldü Yazıyor.

Merhabalar, pen*s akıntım yaklaşık 9 ay önce başladı. Bu süreçte Novazef, Azaltin, Tetradoks, Augumentin Bid, Zitromax, Desefin, Çipro, Flagy, Bactrim, Sineral, Tetradoks (En fazla bu ilaç) gibi ilaçlar kullandım. En son doktorum 2 tablet Tetradoks ve 10 Desefin yazmıştı. İlaçları kullanırken ve kullandıktan 15 20 gün sonrasına kadar herhengi bir şikayetim olmamasına rağmen sonrasında ufak ufak akıntı başlıyor. Özellikle sabahları bir damla şeklinde pen*s uzunu sıvazlamamla akıntı geliyor. Akıntının rengi beyaz ve sarı arasında. Aynı zamanda 1 ay önce HIV + teşhisi almıştım. Bunun da RNA sonuçlarını gönderiyorum. Son yapılan pen*s akıntı kültüründe (Beyaz ya da sarımsı bir akıntı yoktu. pen*s ucundaki hafif ıslaklıktan örnek alındı.) "Üreme Durumu : Üreme Olmadı Mikroskobi Durumu : Yapıldı Mikroskobi Açıklama : Polimorf nüveli lökosit görülmedi. Gram pozitif koklar görüldü. Sonuç : Normal ürogenital flora üredi." sonucu ile karşılaştım. Gram + koklar'ı araştırdığımda biraz endişe duydum. Bu sonucu nasıl yorumlamalıyım?Gram + tehlikeli bir şey midir, nasıl tedavi edilir?Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. HIV enfeksiyonu da artık güncel tedavi metodları ile başarıyla takip ve tedavi edilebiliyor.
Gram pozitif koklar kesinlikle sizi korkutmasın sonuç raporunda da belirtildiği üzere bu bakteriler normal ürogenital florada yer alır.Ayrıca mikroskopide  ''Polimorf nüveli lökosit görülmedi'' ibaresi de enfeksiyon olmadığı yönünden bilgi veriyor..Sonuç olarak gram pozitif koklar görülmesinin hastalık veya enfeksiyon yönünden bir önemi bulunmuyor. Gram pozitif kok yönünden tedavi gerektiren bir durum bulunmuyor.
Öncesinde zaten bir çok antibiyotik kullanmışsınız. Başka bir antibiyotiğe gerek olmayacaktır bu sonuçla. Şu aşamada cinsel organınızdan gelen sıvı prostat salgısı da olabilir bu da zaten fizyolojik bir durum. Akıntının HIV enfeksiyonu ile de direkt bir ilişkisi bulunmuyor.
Toparlarsak şu aşamada akıntı yönünden endişe verecek bir durum bulunmuyor. Şikayetiniz olmadıkça, akıntınız artmadıkça ve sarımsı bir hale dönmedikçe başka bir tahlile de gerek bulunmuyor.
En kısa sürede HIV PCR testinde de negatif sonuç görmemiz dileğiyle...