Kürtaj sonrası Beta HCG değerim 15,4. Beta HCG yüksekliği hamilelik belirtisi mi?

 1.5 ay önce kürtaj olmak zorunda kaldım . 3 gün önce hafif renkte kanamam oldu anlık gibi bişeydi şuan hiçbir sey yok. tahlil yaptırdım 15.7 çıktı. kürtajın üzerine adet olmadım. hamile miyim acaba?

Tahlil.com Cevabı : Kürtaj sonrası bir süre daha Beta HCG değerleri yüksek seyredebilir.Bu değerlerde giderek düşme beklenir.Bir kaç hafta sonra testi tekrarlatın.Değerde düşme var ise gebelik yoktur.Yükselme var ise gebelik vardır.