Kürtajdan 20 gün sonra adet gördüm.Erken değil mi? Ortalama 30-40 gün sonra adet olunurmuş.

 Kürtaj oldum.Ameliyat başarılı geçti hiçbir sorun olmadan.Kontrolde de hiçbir sorun yok dedi doktor.Fakat daha üzerinden iki hafta geçmiş olmasına rağmen adet oldum ortalama 30-40 günde olunuyormuş.Korkmalı mıyım bu durumdan?

Tahlil.com Cevabı : Evet adetiniz biraz erken olmuş.Ancak bunun kesin bir süresi de yoktur.Kişiniz yaşı, kilosu, hormonal yapısı gibi bir çok faktör bu konuda rol oynayabilir.Ancak kürtaj sonrası 20 gün sonra da adet görülen durumlar mevcuttur.Yine de tedbiren kürtajınızı yapan doktorunuza danışabilirsiniz.