Lenfosit ve lökosit değerlerinin HIV enfeksiyonunda düşük çıktığını okudum.

Wbc 6.76 4-11,lym 1.78 1-4,lym% 26.3 20-45.HIV söz konusu olduğunda lökosit ve Lymphocytes: (Lenfositler) in düşük olacağına dair bir yazı okudum…benim korunmasız iilişkiden 7.5 ay sonra alınmış negatif eliza sonucum var…ama yukarıdaki değerler acaba sitenizde bahsedildiği gibi düşük değerler midir ?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle lenfosit ve lökosit değerleriniz normal korkmanıza gerek yok.Ayrıca HIV (AIDS) enfeksiyonu teşhisi için öncelikle ELİSA testleri anlamlıdır.Sadece lenfosit düşüklüğü veya lökosit düşüklüğü anlam ifade etmez.