Lökosit sayısı (WBC) [L] 4.2 10 Eritrosit sayısı (RBC) 4.61 Hemoglobin (HGB) 12.7

Annem 48 yaşında plt değeri çok düşük. düşük olması bizi endişelendiriyor. Kan tahlilini yorumlarsınız sevinirim.Lökosit sayısı (WBC) [L] 4.2 10Eritrosit sayısı (RBC) 4.61Hemoglobin (HGB) 12.7 Hematokrit (HCT) 38 Ortalama eritrosit hacmi (MCV) 82 Ortalama eritrosit hemoglobini (MCH) 28 Eritrosit Hb konsantrasyonu (MCHC)34 Eritrosit dağılım genişliği (RDW)14.6Trombosit sayısı (PLT) [L] 42 Ortalama trombosit hacmi (MPV)9.7Trombosit dağılım aralığı (PDW)14 Lenfosit oranı 45 Lenfosit sayısı 1.9 PCT 0.04 Granülosit oranı 49MID# 0.3 Granülosit sayısı 2 MID% 6.7

Tahlil.com Cevabı :

Özellikle plt degeri çok düşük Bir hematoloji uzmanına basvurun