Lökosit sayısı (WBC) [L] 4.2 Eritrosit sayısı (RBC) 4.61 Hemoglobin (HGB) 12.7 Hematokrit (HCT) 38 Ortalama eritrosit hacmi (MCV) 82 Ortalama eritrosit hem

Lökosit sayısı (WBC) [L] 4.2Eritrosit sayısı (RBC) 4.61Hemoglobin (HGB) 12.7Hematokrit (HCT) 38Ortalama eritrosit hacmi (MCV) 82Ortalama eritrosit hemoglobini(MCH) 28Eritrosit Hb konsantrasyonu(MCHC) 34Eritrosit dağılım genişliği(RDW) 14.6Trombosit sayısı (PLT) [L] 42Ortalama trombosit hacmi(MPV) 9.7Trombosit dağılım aralığı(PDW) 14Lenfosit oranı 45Lenfosit sayısı 1.9PCT 0.04Granülosit oranı 49MID# 0.3Granülosit sayısı 2MID% 6.7Sayın hocam annem kan tahlilli sonucunda bazı değerler epey bir düşük fakat gittiği doktor bunun önemli olmadığını söylüyor internetten araştırdık ama tatmin edici cevaplar bulamadık trombosit sayısı bizi endişelendirdi bizim için yorumlarsanız çok seviniriz.teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Evet, trombosit sayısı normal değil, oldukça düşük.Bunun nedeninin de araştırılması gerekir, bunun önemli olduğunu söyleyebiliriz.Bir hematoloji doktoruna danışın