Madde (uyuşturucu) kullanan biri Roaccutane kullanabilirmi ve Roaccutane testlerinde madde kullanımı çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzdan anlaşıldığı üzere uyuşturucu madde kulllanıyorsunuz.Aynı zamanda da Roaccutane kullanımını gerektirecek sivilceleriniz var.Öncelikle size şu bilgiyi vermek isteriz.

Türkiye'de "bonzai" ya da "jamaika" olarak bilinen sentetik uyuşturucular insan cildinde bulunan  CB1 ve CB2 kannabinoid reseptörlerini uyarır.
Bu uyarı da sivilce oluşumunu tetikleyebilir.Bu nedenle sadece uyuşturucu kullanımını keserek bile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.
Roaccutane kullanan kişilerde düzenli olarak ilacın yan etkileri de göz önüne alınarak bir takım kan tahlilleri istenir. Bu tahlillerde uyuşturucu kullanıldığı tespit edilmez.Uyuşturucu madde kullanımına dair spesifik testler vardır.
Son olarak da zaten ciddi yan etkileri olan Roaccutane kullanımı sırasınd auyuşturucu madde kullanımı  kesinlikle önerilmez. Hayayı tehdit eden ciddi sonuçlar doğurabilir.