Makat çatlagı için ne kadar zamanlık tedavi gerekir? Makat çatlağı ciddı bir durum mudur ?

 Makat çatlagı için ne kadar zamanlık tedavi gerekir? Makat çatlağı ciddı bır durum mudur ?3 haftadır doktora gıdıorum agrılarım azaldı ama gecmıyor gıbı ne yapabılırım anestol ve proctolog kullanıyorum

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Makat çatlağı an*l fissür olarak tıpta bilinen durumdur.Ciddi bir problemdir.Genel cerrahi uzmanlarınca takip edilmesi gereken bir durum olur.Cerrahi girişime gerek olabilir.

d*********** :

doktor ufak bır catlak var dedı daha oncekı doktorumda hemoroıd demıstı kafam karıstı cerrahı ıslem dedıgınız amelıyatmıdır amelıyat olmazsa durumum ılerlermı

Cevap:

Evet ameliyattır.Ama en doğrusu genel cerrahi uzmanına başvurup muayene olmanız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.