Merhaba; 13 aylık kızımın idrar kültüründe 100.000 Koloni/ml üreme düzeyinde, Pseudomonas aeruginosa görüldü. Zarar verir mi?

Merhaba; 13 aylık kızımın idrar kültüründe 100.000 Koloni/ml üreme düzeyinde, Pseudomonas aeruginosa görüldü. ilk yapılan idrar tahlili sonucuna göre Cefaks antibiyotik kullanıyoruz. Doktor sonuç hatalı olabilir tekrar kültür için 10 gün bekleyin dedi. Hatalı değilse 10 gün beklemek zarar verir mi?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak idrar kültüründe Pseudomonas aeruginosa  adı verilen ve oldukça dirençli bir bakteri üremiş.Güvenilir bir merkezde yaptırmış olduğunu varsayarak sonucu ve doktorunuzun bu konudaki önerilerini dikkate almanızı öneriyoruz.İçinizde bir şüphe var ise sonuca dair, testi güvendiğiniz bir merkezde daha tekrarlatabilirsiniz.