Merhaba. 17 yaşındayım ve bugün tahlil yaptırdım. Sonuç; WBC 11.4 yüksek, NEU% 75.8 yüksek, LYM% 16.8 düşük, MONO% 5.0?

Merhaba. 17 yaşındayım ve bugün tahlil yaptırdım. Sonuç; WBC 11.4 yüksek, NEU% 75.8 yüksek, LYM% 16.8 düşük, MONO% 5.0 düşük gösteriyor. Herhangi bir sıkıntı gözüküyor mu?

Tahlil.com Cevabı : Kan sayım testi, diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.WBC  yüksekliği durumunda ilk olasılık enfeksiyon şüphesidir.Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Bunun dışında wbc yüksekliği başka nedenlere bağlı olarak da görülmektedir.WBC ( lökosit)  yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantımızda  detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliği