Merhaba. 28 haftalık gebeyim. Özel kadın doğum doktoru benden sls ve hemogram istedi. ben bu tahlili devlet hastanesinde yaptırabilir miyim? tahlilin detayını b

Merhaba. 28 haftalık gebeyim. Özel kadın doğum doktoru benden sls ve hemogram istedi. ben bu tahlili devlet hastanesinde yaptırabilir miyim? tahlilin detayını bilemiyorum açıkçası. kullandığı kavram 'sms ve hemogram' idi. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Sls diye belirttiğiniz tahlili yanlış anlamış olabilirsiniz. Doğrusunun TİT ve Hemogram olduğunu düşünüyorum. Bu tahliller gebelikte sık istenen tahlillerdir.
TİT: Tam idrar tahlili anlamına gelmektedir. İdrarda kan, enfeksiyon,taş kum gibi hastalık belirtileri saptanabilmektedir.
Hemogram tahlilinde ise kansızlık,enfeksiyon,kanama bozuklukları gibi durumları saptamak için bakılan bir testtir.