Merhaba, 3 yasinda bir oglum var. Edtali tam kan hemogram sonucları bunlar.

Merhaba, 3 yasinda bir oglum var. Edtali tam kan hemogram sonuclari su sekilde cikti yorumlayabilir misiniz; Plt - sonuc: 604 referans araligi :150-403 Mpv - sonuc : 7,3 referans araligi : 9,0-10,9 Pct - sonuc : 0,44 referans araligi : 0,16-0,35

Tahlil.com Cevabı :

Çocuğunuzun tahlilinde  kan sayım parametrelerinden biri olan PLT yani trombosit değeri yüksek.Bu normal değil.Bu durumda dahiliye veya tercihen bir  hematoloji uzmanına danışmanızda yarar var.

PLT kan tahlili hakkında bilgi almak, bu testin yüksek çıkma nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

PLT Testi ve yüksekliği