Merhaba, 35 yaşındayım, hamile kalmak için kontroller yapılırken, tiroid bezimin şekli boczulmuş olduğu izlendi?

Merhaba, 35 yaşındayım, hamile kalmak için kontroller yapılırken, tiroid bezimin şekli boczulmuş olduğu izlendi, değerler sınırların oldukça dışında olduğundan çok korkuyorum..değerleri sizinle paylaşmak ve yorumlarınızı almak istiyorum.. TSH 90.43 (0.27-4.2) T4 5.34 (12.0-22.0) ATPO 502 ( mak 34)

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir. Hashimato hastalığı daolabilir İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz