Merhaba, 7 haftalık hamileyim dokturum benden bazı testler istedi. Fakat testte Mutlak Monosit Sayısı normal değerleri 0-0.8 bin/uL?

Merhaba, 7 haftalık hamileyim dokturum benden bazı testler istedi. Fakat testte Mutlak Monosit Sayısı normal değerleri 0-0.8 bin/uL görünürken bendeki sonuç 0.51 bin/uL bunun sebebi ne olabilir? yüksek çıkkmış olarak mı yorumlanır bu?

Tahlil.com Cevabı : Merak etmeyin kayda değer bir sorun yok, zaten tek başına monosit değeri veya yüzdesi bir fikir vermez.Diğer kan sayım parametreleri ile birlikte değerlendirmek gerekir.