Merhaba, aç yaptırdığım testlerde glukoz: 94 (referans:70-100 mg/dl) insülin:17.39 (referans: 3 - 28 µU/mL)?

Merhaba,aç yaptırdığım testlerdeglukoz: 94 (referans:70-100 mg/dl)insülin:17.39 (referans: 3 - 28 µU/mL)boyum 1.74 kilom 75-77 arasıendokronoloji bölümünden doktorum bana insülin direncimin olduğunu diaformin isimli bi ilacı kullanarak diyetle birlikte 10 kilo vermemi istedi. tokluk değerlerim ölçülmedi acaba bu durumda insülin direnci var denilebilir mi yoksa tokluk değerlerimi de ölçtürmeli miyim?

Tahlil.com Cevabı : Bu testlerle insülin direnci tanısı tam olarak koyulamaz.Ancak muayene bulguları veya başka tahliller de değerlendirilerek bu konuda bir karar verilebilir.