Merhaba adet gecikmesinin 16. Gününde kanda gebelik testi yaptırdım beta hcg <1.20 değer aralığı da 00-5.0 gözüküyor. Gebelik var mıdır ve tekrarlamaya gerek va

Merhaba adet gecikmesinin 16. Gününde kanda gebelik testi yaptırdım beta hcg <1.20 değer aralığı da 00-5.0 gözüküyor. Gebelik var mıdır ve tekrarlamaya gerek var mıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Gebelik yönünden yapılan Beta HCG test sonucunuzu inceledik. Sonucunuz negatif.Yani hamilelik yok. İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verdiği için tekrarına gerek görülmez.Ancak şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.