Merhaba ağzımda aft çıkması sebebiyle tahlil yaptırdım sedimentasyonum 1 saat 28 çıktı behçet olma durumum var mı ?

Tahlil.com Cevabı : Behçet hastalığı tanısı sadece sedimentasyon tahlili ile asla koyulmaz.İlave bir takım tahliller ve muayenelere gerek vardır.Ağzında aft olan biri de Behçet hastası olacak diye bir genelleme yapamayız.Dişteki çürükler, ağız hijyeninin bozulması, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi bir çok nedeni olabilir aftın