Merhaba. anneme bugün yaptığımız tahlil sonucunda folik asid >20.00 olarak geldi. normal değerler 4.6-18.7ng/ml arasındadır. bunun sebebi ne olabilir? annem

Merhaba. anneme bugün yaptığımız tahlil sonucunda folik asid >20.00 olarak geldi. normal değerler 4.6-18.7ng/ml arasındadır. bunun sebebi ne olabilir? annem 49 yaşında.ayrıca bemix tablet kullanıyor.o yükseltmiş olabilir mi? cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı :

Evet folik asit değeri yüksek annenizin.Ancak bunu bir hastalık bulgusu olarak değerlendiremeyiz. Vejeteryanlarda bu değer yüksek çıkabilir.