Merhaba, annemin yaşı 51. Akş:122mg/dl, Tkş:110mg/dl, HbA1c si ise %6.2 çıktı?

Merhaba, annemin yaşı 51. Akş:122mg/dl, Tkş:110mg/dl, HbA1c si ise %6.2 çıktı. 2 yıldır romatizma hastası. Son 3 aydır çabuk yorulma, iştahsızlık, çok su içme şikayetleri var. Şimdi şeker hastası mı annem? Tokluk kan şekerinin, açlık kan şekerinden düşük çıkması olabilir mi? Teşekkür ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen şeker hastası, HBa1c değeri de 6 nın üstünde.Bir endokrinoloji uzmanına başvurun