Merhaba. Ben 19 yaşındayım. Bugün diyetisyene başvurmak için kan tahlili yaptırdım. tüm sonuçlarımın güzel olduğu söylendi ?

Merhaba. Ben 19 yaşındayım. Bugün diyetisyene başvurmak için kan tahlili yaptırdım. tüm sonuçlarımın güzel olduğu söylendi ama bana kan değerleri sonucumdaki aşağıda yazdığım kısımlara bakarak yumurtalığında kist var dediler. tahlil yaptırdığım dönem adet dönemim değil. Lütfen sizde bakabilir misiniz?TSH-------> 1.09 (referans aralığı: 0.27 - 4.2 )(birim: IUmL)FSH--------> 2.43 (referans aralığı: 3.5- 12.5 follıkuler faz(birim: IU\mL ) 4.7 - 21.5 ovulasyon 1.7 - 7.7 luteal faz 25.8 - 134.8 postmenopozLH---------> 16.45 (referans aralığı : 2.4 - 12.6 follıkuler faz(birim: mIU\mL) 14 - 95.6 ovulasyon 1 - 11.4 luteal faz 7.7 - 58.5 postmenopoz

Tahlil.com Cevabı : LH yüksekliğinden böyle bir şey söylemişler size anlaşılan.Ancak ultrason muayenesi ile kist görülmeden kist varlığı net olarak söylenemez