Merhaba ben 21 yaşındayım.von willebrand hastasıyım.geçen hafta yaptrdığım tahlil sonçlarım. Ferrittin 1.50 Wbc 5.4 Lym 2.0 ?

Merhaba ben 21 yaşındayım.von willebrand hastasıyım.geçen hafta yaptrdığım tahlil sonçlarım. Ferrittin 1.50 Wbc 5.4 Lym 2.0 Mıd 0.3 Gran 3.1 Lym %37.0 Mıd % 4.5 Gra % 58.5 Rdc 4.45 Hgb 11.0 Hct 33.4 Mcv 74.9 Mch 24.7 Mchc 33.0 Rdwa 36.3 Rdw% 14.1 Plt 272 Mpv 8.2 Pct 0.22 Pdw 10.5 Lpcr 16.7

Tahlil.com Cevabı :  Kan tahlil sonuçlarınızda  muhtemelen demir eksikliğine bağlı anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarınınları