Merhaba ben Elif 16 yaşındayım. Baş dönmesi ve halsizlik nedeniyle test yaptırdım. Wbc 7.45 ly 27.9 hgb 11.7 hct 33.6 mcv 82. Sonuçları yorumlar mısınız?

 Merhaba ben Elif 16 yaşındayım. Baş dönmesi ve halsizlik nedeniyle test yaptırdım. Wbc 7.45 ly 27.9hgb 11.7 hct 33.6 mcv 82 mch 29.2 mchc 35.2 rdw 12.6plt 196 pct 0.2 mpv 8.7pdw 17.3. Sonuçları yorumlar mısınız ?

Tahlil.com Cevabı : Elif merhaba,senin yaşındakilerin de internetten sağlıkla ilgili konuları araştırması güzel bir şey.Belirttiğin kan değerleri kansızlığı yani anemi hastalığını gösteriyor.Özellikle sınav dönemlerinde başarının artması için kansızlığının tedavi olması sana yarar sağlayacaktır.İlaç kullanman gerekecek.Halsizlik ve baş dönmesinin nedeni de bu olabilir.